O nas


UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY TAEKWONDO I KARATE GOJU – RYU „WIKING”

Klub założony został w 1978 r. Założycielem klubu, prezezem i instruktorem jest Krzysztof Buczyński. Jako zawodnik posiadający 3 DAN oraz tytuł Vice Mistrza Świata trenuje już 36 lat i posiada 34 lata doświadczenia w pracy z dziećmi, młodzieżą, studentami i dorosłymi w kilku klubach sportowych. Jego nauczycielami byli i są: Jerzy Konarski z Lublina (5 DAN), Lee Kong-Myong (9 DAN), Soo Kwang Lee (9 DAN), Kim Jong Su z Korei, Ryszard Szczepański (3 DAN, Karate Goju-Ryu), Ernesto Molineaux (7 DAN) i George Andrews z Wielkiej Brytanii (7 DAN) (EKSPERCI KARATE GOJU- RYU), Włodzimierz Kwieciński (7 DAN, Shotokan,Karate Tradycyjne).


Studiowanie wielu różnych stylów pozwala poznać i zrozumieć różne sposoby walki i samoobrony. Nauczane w Klubie style to: Taekwon-do ITF, Taekwon-do WTF, Karate Goju-Ryu, Karate Shotokan, Kick-Boxing, Wu-shu Chiński Miecz, Medytacja – Yoga. Najlepsi zawodnicy Klubu (czarne pasy) to Jacek Jamka – Mistrz Polski, Kamil Sobol – Mistrz Europy, Dominik CIPIŃSKI-Vicemistrz Europy, Rafał RĄCZKA – Vicemistrz Świata, K.Buczyński – Vicemistrz Świata.

WIEK ĆWICZĄCYCH OD 5 DO 55 LAT

Sztukę Samoobrony ćwiczyć mogą wszyscy od przedszkolaka do emeryta.A w pewnych przypadkach również osoby niepełnosprawne.Tu liczy się praca nad sobą a nie wynik sportowy i zdobywane medale...

SKUTECZNOŚĆ NASZEJ PRACY I METOD TRENINGOWYCH UDOWADNIAJĄ OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE I SUKCESY ŻYCIOWE NASZYCH WYCOWANKÓW

Przez kilkadziesiąt lat istnienia wychowaliśmy i wyszkoliliśmy kilka tysięcy młodych sochaczewian. Niewielu zawodników poświęca się treningowi Taekwondo i osiąga mistrzowskiczarny pas a potem zdobywa medale na krajowych i światowych arenach, ale jak twierdzą wszyscy trenujący nawet kilkuletni trening zmienił ich osobowość, sposób widzenia świata,uodpornił fizycznie i psychicznie, a czas spędzony w Klubie nigdy nie jest stracony. Klub pobudza ambicje, motywuje do działania, nauki,pracy nad sobą. Wielu zawodników kończy studia, są dyrektorami, nauczycielami, właścicielami firm, profesorami. Trening pomaga wywalczyć pozycję życiową wśród innych ludzi!