Szkolenie


NAUCZANE STYLE:

Taekwon-do ITF , Taekwon-do WTF , Karate Goju-Ryu,Karate Shotokan,Kick-Boxing, Wu-shu Chiński Miecz , Medytacja – Yoga.

WIEK ĆWICZĄCYCH OD 5 DO 55 LAT
Sztukę Samoobrony ćwiczyć mogą wszyscy od przedszkolaka do emeryta.A w pewnych przypadkach również osoby niepełnosprawne.Tu liczy się praca nad sobą a nie wynik sportowy i zdobywane medale..

WALORY ZDROWOTNE I TERAPEUTYCZNE

Taekwondo to przede wszystkim zdrowy i prosty kręgosłup.Wszystkie ćwiczenia,układy i sparringi wykonywane są na prostym kręgosłupie. Siedzący tryb życia powoduje,że już dzieci chorują na skrzywienia kręgosłupa.Trening Taekwondo może być terapią a prawidłowo wykonywane ćwiczenia prostują kręgosłup i przywracają go do naturalnej pozycji!

SYSTEM I PROGRAM SZKOLENIA

W naszym klubie nauczamy przede wszystkim Sztukę Walki i Samoobrony oraz sporty walki (Kick Boxing). Ćwiczymy metodą tradycyjną wypracowaną od tysięcy lat i przekazywaną przez Wielkich Mistrzów. Tradycja to przede wszystkim nauka układów formalnych KATA i POOMSE, które są esencją Karate i Taekwondo. Są to dynamiczne układy bloków,uderzeń kopnięć oraz sposobu poruszania się w walce. Uczą odruchu obrony przed kilkoma napastnikami. Kata można ćwiczyć samemu oraz grupowo na sali i w terenie. Jest to indywidualna praca człowieka nad własną doskonałością.Układ to również chwila kontemplacji i medytacji oraz łączności z otaczającym nas światem natury.

CEL TRENINGU

Główny cel to wychowanie młodych ludzi poprzez sport i rekreację. Budowanie, rozwój i udoskonalanie osobowości człowieka. Kształtowanie i rozwijanie osobistej indywidualności. Zrozumienie celu życia, odnalezienie własnej drogi i systematyczne nią podążanie w codziennym życiu.